niedziela, 1 czerwca 2014

Naleśniki

Siemanko!
Już dzisiaj przepis na naleśniki, którym jeszcze nikt się nie oparł. Szybkie, proste i przepyszne. Najlepsze, wg mnie, jest to, że smakują zawrówno na słodko, jak i na słono. Co więcej, nadają się także na krokiety. :D


Naleśniki

500 g mąki pszennej
550 ml mleka
250 ml wody (najlepiej gazowana, ale równie dobrze można użyć tzw. kranówki)
2 jajka (wielkość M)
płaska łyżeczka soli
2 łyżki oleju
parę kropel oleju do smażenia

Przyrządzanie:
    Mąkę przesiać do miski. Wlać do tego mleko i wodę. Dodać jajka, sól i 2 łyżki oleju. Wymieszać trzepaczką (dla leniwych mikserem). Odstawić na min. 20 minut. Ponownie wymieszać. 
    Na patelni rozgrzać odrobinkę oleju, chochlą wlewać ciasto naleśnikowe na patelnię i równomiernie rozprowadzić ciasto na patelni (najlepiej odpowiednio przechylać patelnię). Smażyć na średnim ogniu na złoty kolor. Wskazówka:  gdy brzegi naleśnika same odchodzą od patelni, wtedy jest idealny moment, żeby go odwrócić. 
    Usmażone naleśniki układać jeden  na drugim na talerzu (spokojnie, te z dołu nie ostygną zbyt sybko) i podawać z tym, co lubicie. :)
    Udanego kopiowania i smacznego!

Nicki

Witam serdecznie

Witam!

    Zakładam tego bloga z myślą o tym, aby zamieszczać sprawdzone przeze mnie przepisy. Będą to rzeczy proste, smaczne i łatw do skopiowania. Będę się także starała, aby dania były  miarę tanie (bo po co przepłacać) i  miarę szybkie (bo wracając z prac mi si po prostu nie chce stać przy garach ;) ).
    W miarę możliwości będę załączać zdjęcia i moje pwatne triki, żeby absolutnie każdy mógł zakończyć swoje gotowanie sukcesem.
    Już dzisiaj wrzucam przepis na moje naleśniki, którym jeszcze nikt nie mógł się oprzeć :D
    I pamiętajcie: w kuchni jest dla każdego miejsce! Trzeba je tylko zająć i chcieć ;)

Nicki